Lubin

1. Poradnia Ortopedyczna

Lek. Patryk Tokłowicz – specjalista ortopeda traumatolog
Lek. Andrzej Kolerski – specjalista ortopeda traumatolog
Lek. Jarosław Fajga – specjalista ortopeda traumatolog

W przypadku problemów ortopedycznych pierwsze kroki zawsze należy kierować do ogólnego gabinetu ortopedycznego, ponieważ właśnie tutaj doświadczeni lekarze, z pomocą najnowocześniejszego sprzętu, postawią ogólną diagnozę, bądź skierują do odpowiedniej poradni wyspecjalizowanej w danego typu schorzeniach czy zwyrodnieniach.

2. Poradnia Preluksacyjna

Lek. Patryk Tokłowicz – specjalista ortopeda traumatolog
Lek. Jarosław Fajga – specjalista ortopeda traumatolog

Dysplazja stawu biodrowego to choroba rozwojowa stawu, który zaraz po urodzeniu jest jeszcze bardzo delikatny i nie do końca rozwinięty. Okres tuż po urodzeniu wpływa na kształtowanie się kości tej okolicy i ich współoddziaływanie, kiedy tracą one kontakt ze sobą, staw rozwija się niepoprawnie.

Dysplazja stawu biodrowego to niedostateczny rozwój kości i innych elementów tworzących ten staw, a zwłaszcza zbyt płytkie i strome brzegi panewki („gniazda”) na kości biodrowej, w której jest umocowana kość udowa. Stan taki powoduje, że kość udowa, w miarę zwiększania się siły mięśni i ich napięcia, zostaje trwale wysunięta z panewki poza staw. Dochodzi wtedy do zwichnięcia stawu, które uniemożliwia dziecku prawidłowe chodzenie.

Brak diagnozy i ewentualnego leczenia skutkuje złym rozwojem stawu. Wczesne leczenie jest bardzo skuteczne i rzadko skutkuje niepowodzeniami, jednak zbyt późne przystąpienie do niego skutkuje gorszym rokowaniem, czasem nawet koniecznością leczenia operacyjnego.

Profilaktyka polega na badaniu fizykalnym oraz badaniu USG – to szybkie i bezpieczne badania pozwalające precyzyjnie ocenić stopień rozwoju stawów. Razem stanowią one o trafnej diagnozie i pozwalają zakwalifikować do ewentualnego leczenia. Dzięki kompleksowemu podejściu do badań bardzo często jesteśmy w stanie postawić diagnozę już po jednej wizycie, co w dużym stopniu oszczędza czas i pieniądze naszych pacjentów.

 

3. Ortopedia Dziecięca

Lekarz Patryk Tokłowicz – specjalista ortopeda traumatolog

Czy Twoje dziecko ma wadę postawy- skoliozę, koślawe kolana? A może urodziło się z wadą stópek? Potrzebuje leczenia stawów biodrowych? Cierpi na deformacje lub skrót kończyny?

To częste choroby dotykające coraz więcej maluchów. Ich diagnostyka oraz leczenie wymagają od lekarza olbrzymiego doświadczenia oraz pewności w postępowaniu. Nasi specjaliści są jednymi z niewielu, którzy mimo wielkiego doświadczenia w pracy z dziećmi, posiadają jeszcze większe doświadczenie operacyjne. Pozwala im to na profesjonalne podejście do problemu i szybkie zaplanowanie terapii, wraz z kalifikacją do leczenia operacyjnego, które sami przeprowadzą.

4. Neurochirurgia

Lekarz Andrzej Bojda – specjalista neurochirurg

Często brak sukcesu leczenia ortopedycznego wynika z problemów z kręgosłupem, wymagających leczenia neurochirurgicznego. Na szczęście leczenie ortopedyczne i neurochirurgiczne często się wzajemnie zazębiają oraz uzupełniają.

Konsultują u nas wybitni specjaliści z Kliniki Neurochirurgii 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Dr Sakowski oraz dr Bojda posiadają bardzo bogate doświadczenie w leczeniu operacyjnym chorób kręgosłupa. Gruntem ich sukcesów klinicznych jest znakomita kwalifikacja pacjentów do odpowiedniego leczenia, która jest poparta olbrzymią wiedzą i jeszcze większym doświadczeniem.

5. Neurologia

Lekarz Konrad Gorzelnik – specjalista neurolog

Układ nerwowy steruje pracą mięśni i stawów. Ich praca się zazębia i jest konieczna do pełnej funkcjonalności organizmu. Czasami ból stawu może być objawem ucisku na nerw, trzeba o tym pamiętać szczególnie w razie braku efektów leczenia, wówczas trzeba zasięgnąć opinii doświadczonego neurologa.
Leczymy:
Bóle kręgosłupa, rwę kulszową, migrenowe bóle głowy, niedowłady kończyn, padaczkę, chorobę Parkinsona i inne.

Wrocław

1. Poradnia Ortopedyczna

Lek. Andrzej Jaremczyk – w trakcie specjalizacji z ortopedii i traumatologii
Lek. Patryk Tokłowicz – specjalista ortopeda traumatolog

 

2. Neurologia

Dr n. med. Konrad Gorzelnik – specjalista neurolog

 

3. Neurochirurgia

Dr n. med. Tomasz Szczepański – specjalista neurochirurg